تحصیل در رشته حسابداری در هلند

فرآیندی که به عنوان حسابداری شناخته می شود را می توان به هزاران سال قبل در تمدن های باستانی دنبال کرد. حسابداری اندازه گیری و تجزیه و تحلیل شیوه های اقتصادی یک کسب و کار است. به عنوان مثال، حسابداری مالی بر صورت های مالی و معاملات تجاری تمرکز می کند.

تحصیل در رشته حسابداری در هلند

تحصیل در رشته حسابداری در هلند

هلند کشوری تشکیل دهنده پادشاهی هلند است که از دوازده استان در شمال غربی اروپا و سه جزیره در دریای کارائیب تشکیل شده است. دانشجویان انگلیسی زبان برای یافتن دوره های مناسب مشکلی نخواهند داشت. برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه های هلند، چندین بورس تحصیلی در دسترس است.

کارشناسی ارشد در حسابداری، حسابرسی و کنترل برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که هدفشان استخدام دانشگاهی در شاخه حسابرسی و/یا کنترل در سازمان هایی است که عمدتاً در سطح بین المللی فعالیت می کنند. کارشناسی ارشد پیوسته با نیازها و خواسته های جامعه، جامعه تجاری و سازمان های حرفه ای تکامل خواهد یافت. بنابراین، این برنامه نیازهای بازار کار ملی و بین المللی را برآورده می کند.

هدف از این دوره کارشناسی ارشد حسابداری، حسابرسی و کنترل، ارائه کارشناسان اقتصادی مالی با بالاترین کیفیت است. این امر با ایجاد برنامه ای با استانداردهای عالی آکادمیک شناخته شده در سطح ملی و بین المللی به دست می آید. کارشناسی ارشد در حسابداری، حسابرسی و کنترل تمام جنبه های جمع آوری، دسته بندی، خلاصه، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده های مالی در سازمان ها را پوشش می دهد. با استفاده از آخرین قوانین و مقررات، دانش آکادمیک دانشجو در زمینه حسابداری، حسابرسی و کنترل را عمیق تر می کند.

چشم انداز شغلی

کارشناسی ارشد در حسابرسی و کنترل حسابداری بر اساس تقاضای روزافزون برای حسابرسان و کنترلرهای آموزش دیده در دانشگاه است. کمبود عمده ای در حسابداران رسمی، کنترل کنندگان، مشاوران مدیریت و مشاوران مالی وجود دارد. تقریباً هر مؤسسه حسابرسی، شرکت بزرگ صنعتی یا شرکت مشاوره مدیریت به دنبال فارغ التحصیلان با استعداد جدید است.

با داشتن مدرک در رشته مالی و حسابداری در طیف گسترده ای از شرکت های بین المللی پذیرفته خواهید شد. به عنوان مثال، این می تواند یک بانک یا شرکت بیمه، بخش مالی یک شرکت چند ملیتی در خرده فروشی، صنایع غذایی یا خودرو یا اتحادیه اروپا باشد.

 5 دانشگاه برتر برای تجارت، حسابداری و امور مالی در هلند

دانشگاه اراسموس

دانشگاه اراسموس که در روتردام واقع شده است، بهترین دانشگاه هلند برای تحصیل در رشته بازرگانی و حسابداری و امور مالی است. مدرسه کسب و کار آن ها با افتخار توسط AACSB، EQUIS و AMBA (Triple Crown) معتبر است.

دانشگاه آمستردام (UVA)

رتبه بندی QS از برنامه های حسابداری و مالی در UVA به عنوان دومین برتر در هلند تقدیر کرد. برنامه های اقتصاد و کسب و کار نیز دارای اعتبارنامه The Triple Crown هستند که در CV شما خوب به نظر می رسد.

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن که در شهر گرونینگن واقع شده است، از شهرت بالایی برای تدریس و تحقیق آکادمیک برخوردار است. شما می توانید برنامه تجارت بین المللی در دانشگاه گرونینگن را انتخاب کنید که دوره های مدیریت بازرگانی را با جامعه شناسی، اقتصاد و حقوق ترکیب می کند.

دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت که در سال 1636 تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هلند است. برنامه کسب و کار زیر نظر دانشکده اقتصاد دانشگاه اوترخت است که این برنامه را هم برای مقطع لیسانس و هم برای کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

دانشگاه ماستریخت

این دانشگاه که در شهر ماستریخت قرار دارد، دومین دانشگاه جوان هلند است. آنها برنامه کسب و کار بین المللی را برای مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد ارائه می دهند. با استفاده از این برنامه، در مورد استراتژی، منابع و مدیریت مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار آشنا خواهید شد.